Take a fresh look at your lifestyle.

Sot mot i vranët, fundjava me shi – Lajmet e funditSot mot i vranët, fundjava me shi
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë fundjavës parashihet të mbajë mot kryesisht i vranë dhe me reshje shiu.


IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.


Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.


Java e ardhshme parashihet të jetë e ftohtë dhe me vlera negative të temperaturave minimale. /Zëri


Comments are closed.