Take a fresh look at your lifestyle.

Avokatja kosovare: Serbia ka kontribuar me prova në Gjykatën Speciale – Lajmet e funditAvokatja kosovare: Serbia ka kontribuar me prova në Gjykatën Speciale
Në Hagë ka nisur procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.


Lidhur me këtë ka folur edhe avokatja Fehmije Gashi-Bytyqi.


Gashi-Bytyqi tha se Serbia ka kontribuar me prova në Gjykatën Speciale.


Sipas saj, me këtë rast po synohet të barazohet lufta jonë me atë të Serbisë vrastare.


“Kjo është e pakontestueshme, që Serbia ka çuar materiale atje dhe po konsiderojmë që ka çuar materiale atje. Për tendencat e tyre që të barazohet lufta çlirimtare me atë të tyre vrastare”, tha Gashi-Bytyqi në Klan Kosova.Comments are closed.