Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Category

Public Affairs

Ngjarjet e datës 27 janar

Mbahet dita e dytë e konferencës ndërkombëtare për siguri kibernetike “Cyber ZERO” (Klan Arena, Prishtinë, ora 9:00) Komuna e Rahovecit organizon homazhe për dëshmorët e kombit Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi.…

Ngjarjet e datës 26 janar

Mbahet konferenca ndërkombëtare për Siguri Kibernetike “Cyber ZERO”. Marrin pjesë Ambasadori amerikan, Jefrrey M.Hovenier, kryeministri , Albin Kurti, dhe Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. (Klan Arena, ora 09:00) Instituti Riinvest…

Ngjarjet e datës 25 janar

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve te KRM “Pastrimi” mban protestë paqësore. (Kompania “Pastrimi”, ora 09:00) Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, takohet me drejtorët e Komunës. (Shtëpia e Bardhë, ora 09:00). Komisioni për…

Isa Boletini – KosovaPress

(1864 – 1916) Isa Boletini, kjo figurë markante, që zënë vend të pa diskutueshëm në historinë e popullit shqiptarë krahas atyre që dhanë aq shumë për lirinë e atdheut si Prishtina, Curri, Gurakuqi, Qemali, Seferi e shumë të tjerë. Isai,…