Take a fresh look at your lifestyle.

Chelsea fiton ndaj Dortmundit dhe vazhdon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve – Lajmet e funditChelsea fiton ndaj Dortmundit dhe vazhdon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve


Sport
March 07, 2023 – 23:09

Lajmet e Fundit nga Sporti

Chelsea ka arritur të fitojë ndaj Dortmundit dhe ka vazhduar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.


Ndeshja e zhvilluaar në stadiumin “Stamford Bridge” përfundoi me rezultat 2-0.


Dhe “Blutë” triumfuan me rezultat të përgjithshëm 2-1.


Golat për Chelsean i shënuan Sterling dhe Kai Havertz nga penalltia.


Me këtë fitore, Chelsea siguron çerekfinale, teksa bëhet skuadra e dytë që vazhdon rrugëtimin në Champions, pas Benficës. /Zeri..info


Comments are closed.