Take a fresh look at your lifestyle.

Çitaku kritikon Qeverinë Kurti: Nuk ka as ambicie e as vizion – Lajmet e funditÇitaku kritikon Qeverinë Kurti: Nuk ka as ambicie e as vizionFoto: Laura Hasani
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, përmes një psotimi në rrjetin social Facebook ka kritikuar sërish Qeverinë Kurti për të cilën ka thënë se nuk ka as ambicie e as vizion.


Ajo gjithashtu ka përmendur faktin që Fondi i Kursimeve Pensionale është pa bord, ndërkohë ende nuk është zgjedhur as Kryeprokurori i Shtetit e as guvernatori i ri i Bankës Qendrore të Kosovës.


“Marrëveshja e Ohrit e mangët e pa njohje në qendër”, “produkt i negocimit dhe qasjes së kryeministrit Kurti” – gjithçka nga intervista me nënkryetaren e PDK-së


“Pa ambicie. Pa vizion. Pa Guvernator. Pa Kryeprokuror. Pa bord të Trustit. Pa rritje të pagave. Pa, pa, pa. Papaaaaa”, ka shkruar Çitaku. 


Ndryshe, Çitaku është një nga zërat më kritikë brenda PDK-së në raport me qeverisjen Kurti. Javën e kaluar, ajo ka qenë e ftuar në emisionin “Përballje” në Telegrafi, ku ndër të tjera ka kritikuar kryeministrin Kurti për qasjen në dialog me Serbinë si dhe marrëveshjen e arritur më 18 mars në Ohër.


Comments are closed.