Take a fresh look at your lifestyle.

Kloppi merr lajme të mira, Van Dijki, Diazi e Thiago rikthehen nga lëndimet – Lajmet e funditKloppi merr lajme të mira, Van Dijki, Diazi e Thiago rikthehen nga lëndimet


Sport
April 07, 2023 – 14:03

Lajmet e fundit nga Sporti

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka marrur lajme të mira, pasi treshja Van Dijk, Diazi dhe Thiago janë rikthyer nga lëndimet.


Treshja u detyruan të largohen nga ndeshjet e rëndësishme të Premierligës kohët e fundit, me Van Dijk që mungoi në barazimin 0-0 ndaj Chelseat.


Mesfushori spanjoll, Thiago ka qenë jashtë fushës që nga shkurti për shkak të një problemi në kofshë, ndërsa anësori kolumbian, Diaz nuk është parë që nga tetori pasi luftoi për të hequr një dëmtim në gju që kërkonte operacion.


Kloppi tani ka dhënë një përditësim pozitiv për tre lojtarët e rëndësishëm të skuadrës së tij, me trajnerin gjerman që përpara përballjes së vështirë me liderët e Premierligës, Arsenal të dielën, tha: “Virgil, krejtësisht normal, ishte kthyer në stërvitje. Luis dhe Thiago stërviten krejtësisht normal. Plani me Luisin është që ai të jetë i disponueshëm 100 për qind për Leeds. Përsëri, duket mirë, gjithçka është në rregull, por ishte një dëmtim i gjatë dhe i gjatë dhe kështu duhet të jemi të kujdesshëm. Ndoshta nuk do ta përfshijmë atë për të dielën. Thiago duket pak më ndryshe. Ai nuk ishte aq gjatë jashtë, u stërvit tre, katër herë me ekipin dhe mund të ishte i disponueshëm. Por ne duhet të kontrollojmë se si ndihet ai sot”. /Zeri.infoë


Comments are closed.