Take a fresh look at your lifestyle.

Klubi kosovar ndryshon emrin – Lajmet e funditKlubi kosovar ndryshon emrin


Sport
May 23, 2023 – 16:35

Lajmet e fundit nga Sporti

Klubi i Ligës së Dytë në futbollin e Kosovës, Australia ka marrë vendim ta ndryshojë emrin.


Nga sot, Australia ka ndryshuar emrin dhe tani do të quhet KF Mitrovica.


Lajmin e ka konfirmuar klubi me anë të një postimi në rrjetet sociale.


Përveç emrit, Australia, tanimë KF Mitrovica, e ka ndryshuar edhe logon e klubit.


“Të dashur mitrovicas para jush paraqesim ndryshimin e emrit të Klubit nga KF Australia në KF Mitrovica” – thuhet në postimin e klubit.


Postimi i plotë:


DIASPORA KTHEHËT NË VENDLINDJE


Të dashur Mitrovicas para jush paraqesim ndryshimin e emrit të Klubit nga KF AUSTRALIA në KF MITROVICA


Jeni të mirëseardhur të bashkëinvestojmë në klubin e qytetit.


Comments are closed.