Take a fresh look at your lifestyle.

Konate i del në mbrojtje Mbappes, pas kritikave që po merr për emërimin kapiten te Franca – Lajmet e funditKonate i del në mbrojtje Mbappes, pas kritikave që po merr për emërimin kapiten te Franca


Sport
March 21, 2023 – 23:43

Lajmet e Fundit nga Sporti

Ibrahima Konate i ka dalur në mbrojtje të bashkëlojtarit të Francës, Kylian Mbappes, pasi sulmuesi u emërua kapiten i skuadrës.


Ylli i Paris Saint-Germainit u shpall kapiteni i “Les Blues” për kualifikimet e tyre të ardhshme evropiane nga Didier Deschampsi të marten.


Por duke pasur parasysh të kaluarën e tij të trazuar herë pas here në prapaskenë, si në nivel klubesh ashtu edhe në nivel ndërkombëtar, janë ngritur pyetje nëse Mbappe e meriton shiritin në krah.


Por Konaten, i cili bëri debutimin e tij në Francë vetëm në qershor të vitit të kaluar, nuk mund të fliste mjaftueshëm për sulmuesin 24-vjeçar, duke i thënë “Eurosport”: “Edhe nëse do të kisha një fjalë për këtë, nuk do të ndryshoni një gjë. Është vendim i trajnerit, por unë jam shumë i lumtur. Sinqerisht, Kylian e meriton. Ne jemi unanim për këtë. Ai e meriton me atë që ka bërë në Kupën e Botës dhe me PSG-në gjithashtu”.


“Ai është një lider shumë i mirë, brenda dhe jashtë fushës. Ai është një djalë i ri që i pëlqen të qeshë dhe të argëtohet, asgjë më shumë. Ai është një person shumë i mirë. Disa mund të mendojnë se ai është arrogant. Është diçka për të cilën jam pyetur në klubin tim dhe diku tjetër. Atyre u them: “A jeni i çmendur? Ai është shumë i mirë.” Sigurisht, ai do të jetë një kapiten i mirë”. /Zeri.info


Comments are closed.