Take a fresh look at your lifestyle.

Konjufca pret në takim Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë – Lajmet e funditKonjufca pret në takim Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë është duke zhvilluar një vizitë në Kosovë, pas shënimit të 5-vjetorit ditë më parë në Shqipëri.


Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, sot ka pritur anëtarët e Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë, të cilët do të qëndrojnë për dy ditë në Kosovë, shkruan Zeri.info.


Në këtë Këshill japin ndihmesë me studime dhe veprimtari të ndryshme ish-diplomatë, ish-ambasadorë dhe ish-ministra të jashtëm nga Shqipëria dhe Kosova.


Pas Kosovës, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë do të vazhdojnë vizitën në Maqedoninë e Veriut. /ZëriImage

Comments are closed.