Take a fresh look at your lifestyle.

Krasniqi: Presim nga Qeveria që të marrë obligimet që i takojnë, për të zbatuar vullnetin qytetar në veri – Lajmet e funditKrasniqi: Presim nga Qeveria që të marrë obligimet që i takojnë, për të zbatuar vullnetin qytetar në veriFoto: Laura Hasani
Partia Demokratike e Kosovës ka fituar në Zveçan dhe Zubin Potok, në zgjedhjet lokale për katër komunat e pjesës veriore të vendit.


Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar dy kandidatët dhe ka falëndëruar qytetarët për votat e tyre.


Sipas Krasniqit përtej gjithë kësaj, e rëndësishme është që procesi ishte i rregullt dhe i qetë.


Postimi i plotë:


Partia Demokratike e Kosovës ka fituar në Zveçan dhe Zubin Potok, në zgjedhjet e sotme lokale për katër komunat e pjesës veriore të vendit.


I uroj Ilirin dhe Izmirin për fitoret, por edhe Albulenën e Taulantin për angazhimin dhe punën e palodhshme në komunat ku garuan. Ndërkaq, falënderimi më i madh u takon të gjithë atyre qytetarëve të cilët edhe sot i besuan PDK-së, kandidatëve dhe ofertës tonë.


Përtej kësaj, e rëndësishme është që procesi i sotëm ishte i rregullt dhe i qetë. Megjithatë, mbetet shumë shqetësues fakti që situata në pjesën veriore ka degraduar, gjë që u pa edhe nga pjesëmarrja e ulët e qytetarëve në zgjedhje.


Tani presim nga Qeveria që të marrë obligimet dhe detyrat që i takojnë – për të zbatuar vullnetin qytetar dhe për të mundësuar konsolidimin e institucioneve në katër komunat e veriut.


PDK mbetet e përkushtuar dhe e vendosur për të ofruar qeverisje gjithëpërfshirëse për të gjithë qytetarët, pa dallim. Ky ka qenë zotimi ynë – ky është edhe misioni ynë.


Bashkë për Kosovën!Comments are closed.