Take a fresh look at your lifestyle.

Kryetari i Parlamentit të Austrisë nesër viziton Kosovën – Lajmet e funditKryetari i Parlamentit të Austrisë nesër viziton Kosovën
Kryetari i Parlamentit të shtetit të Austrisë, Wolfgang Sobotka pritet ta vizitojë nesër Kosovën.Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Sobotka do të zhvillojë edhe një takim me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.


Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e Kuvendit të Kosovës.


‘’Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Ëolfgang Sobotka’’, thuhet në njoftim.


Takimi pritet të nis nga ora 11:30 dhe pas takimit do të mbajë konferencë për media.


Pas përfundimit të konferencës, kryetarët Konjufca dhe Sobotka do të marrin pjesë në “Punëtorinë për Demokraci – DEMOS-ti” dhe do të bashkëbisedojnë me nxënës filloristë, në hollin e Kuvendit.


Comments are closed.