Take a fresh look at your lifestyle.

Kurti beson se zgjedhjet në veri do të jenë të qeta – Lajmet e funditKurti beson se zgjedhjet në veri do të jenë të qeta Foto: Laura Hasani
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar kandidatët e kësaj partie që garojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 23 prillit, në veri të vendit.


Kurti u shpreh se beson se këto zgjedhje do të jenë të qeta e pa incidente.


“Duke u dëshiruar fushatë zgjedhore të mbarë dhe të suksesshme, si Kryetar i Lëvizjes, ai i siguroi katër kandidatët e subjektit tonë për mbështetje të fuqishme nga organizata jonë për këto zgjedhje që do të mbahen të dielën e ardhshme me 23 prill”


“Numri 115 është numri i fitores tonë, numri i kandidatëve tanë që do të udhëheqin në katër komunat veriore të vendit tonë”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes Vetëvendosje.Comments are closed.