Take a fresh look at your lifestyle.

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste në Superligën e futsallit – Lajmet e funditMësohen çiftet gjysmëfinaliste në Superligën e futsallit


Sport
May 16, 2023 – 21:23

Lajmet e fundit nga Sporti

Është mbyllur sezoni i rregullt në Superligën e Kosovës në futsall, ku tashmë dihet katër ekipet që do të luajnë në play-off.


FC Prishtina 01 e mbylli në vendin e parë, ndërsa FC Vjosa doli e dyta. FC Liqeni dhe FC Drenica e mbyllën në pozitat tre dhe katër.


Në play-off do të përballet FC Prishtina 01- FC Drenicën për një vend në finale.


Në anën tjetër përballja e dytë do të jetë mes FC Vjosa – FC Liqeni. Ndeshjet e para zhvillohen në këtë fundjavë.


Skuadra e cila i bën dy fitore kalon në finalen e madhe.


Comments are closed.