Take a fresh look at your lifestyle.

Sa romantik! Bashkëshorti ka një pseudonim për Rita Orën dhe është në gjuhën shqipe

Rita Ora eshte nje nga kengetaret shqiptare me fame boterore pasi ajo u rrit jashte Kosove dhe arriti suksese te medha nderkombetare duke u bere e njohur dhe e dashur ne te gjithe boten per kenget e saj mahnitese duke mbushur gjithmone plot sallat e koncerteve ne secilin vend qe ajo merre pjese e disa here ka ardhur dhe ne Kosove e Shqiperi.

Emri me të cilën regjisori Taika Waititi e thërret bashkëshorten e tij, Rita Orën është shumë e leztshme. Ai e quan artisten shqiptare, në fjalën shqipe: “Zog”. Këtë e ka treguar ditën e sotme, pasi këtë emër e ka gdhendur në bluzen e tij. Madje në fjalën zog, si për të treguar se e ka për Ritën, e ka etiketuar.

Ky veprim është shpërndarë nga Rita në “Instastory” e madje është pëlqyer edhe nga nëna e motra e artistes shqiptare të cilat komentuan zemra në fotot e publikuara nga Taika. Këngëtarja tashmë ka ndryshuar mbiemrin e saj dhe ajo quhet Rita Waititi-Ora. Artistja dhe Taika kanë planifikuar të bëjnë një dasëm të madhe. Ato filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se lidhja e tyre të bëhej e njohur për publikun.

Edhe pse kane diference ne moshe ata duket se kane gjetur shume mire gjuhen e perbashket me njeri tjetrin ku Rita shfaqet e lumtur githmone krahe partnerit te saj. Por ne anen tjeter edhe Taika eshte shfaqur ne te njejten menyre duke treguar lumturine qe ka krah partneres shqiptare.Shiko foton:

Comments are closed.