Take a fresh look at your lifestyle.

Shabani: Shpresojmë që së paku 8 për qind e qytetarëve të votojnë në Zubin Potok – Lajmet e funditShabani: Shpresojmë që së paku 8 për qind e qytetarëve të votojnë në Zubin PotokFoto: Laura Hasani
Sot po zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë komunash në Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq.


Në këtë komunë për të parin e saj po garojnë Flatron Hasani, nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Izmir Zeqiri, nga Partia Demokratike e Kosovës.


E kryesuesi i qendres kryesore 2813 B, Ferid Shabani, tha se pret që qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar.


“Sa i përket 4 mijë e 111 votues, nuk mund të parashikojë se çfarë, por shpresojmë që të paktën 8 për qind do të përgjigjen nga numri i tërësishëm i votuesve”, tha Shabani. /klankosova


Comments are closed.