Take a fresh look at your lifestyle.

Thomas-Greenfield, Daçiqit: Marrëveshja e Ohrit, historike dhe ligjërisht e detyrueshme – Lajmet e funditThomas-Greenfield, Daçiqit: Marrëveshja e Ohrit, historike dhe ligjërisht e detyrueshme
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield, është takuar gjatë ditës së sotme në New York me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.


Sipas zëdhënësit të Misionit të SHBA në Kombet e Bashkuara, Nate Evans, ambasadorja Thomas-Greenfield uroi Daçiqin “për marrëveshjen historike, ligjërisht të detyrueshme të normalizimit të arritur nga Serbia dhe Kosova”.


“Ambasadorja Thomas-Greenfield nënvizoi rëndësinë e zbatimit të shpejtë të detyrimeve të të dyja palëve sipas marrëveshjes dhe ritheksoi përkushtimin e SHBA-së për të mbështetur Serbinë dhe Kosovën ndërsa ato ndjekin një marrëdhënie të parashikueshme dhe paqësore”, tha zëdhënësi Evans.


Comments are closed.