Take a fresh look at your lifestyle.

Tifozët e PSG-së kritikohen për trajtimin e tyre ndaj Messit – Lajmet e funditTifozët e PSG-së kritikohen për trajtimin e tyre ndaj Messit


Sport
May 05, 2023 – 12:13

Lajmet e fundit nga Sporti

Një pjesë e tifozëve të PSG-së, të njohur si “SG Ultras”, hodhën abuzime ndaj Messit me thirrjet “Messi, bir i një b*tch” drejtuar tij.


Kjo thuhet se ka bërë që PSG-ja të rrisë sigurinë e tyre përpara qendrës së tyre të stërvitjes dhe shtëpisë së sulmuesit.


Mohamed, ish-trajneri i Celta de Vigos dhe drejtor aktual teknik i Club Universidad Nacional de Mexico, është zemëruar nga reagimi dhe e ka quajtur mungesë totale respekti ndaj argjentinasit.


“Është mungesë respekti për futbollin që ata do të kurvërojnë. Këta njerëz të hidhur që nuk fituan kurrë asgjë nuk do të fitojnë edhe nëse blejnë Kullën Eifel dhe e vendosin para portës. Është një mungesë totale respekt”, deklaroi Mohamed në gazetën “Ole”.


“Së pari për personin, për familjen, për fëmijët. Dhe ta filmosh atë dhe ta nxjerrësh publikisht. Është mungesë respekti. E egër. Veç kësaj, ata nuk kanë as shije të b*tchojnë, a e pa? Duket sikur gjithçka është e organizuar dhe e organizuar keq”.


Messi mbetet i pezulluar për dy javë për udhëtimin e tij të paautorizuar në Arabinë Saudite dhe është gjithashtu e sigurt që 35-vjeçari nuk do të zgjasë kontratën e tij ndërsa shkon drejt lojtarit të lirë në verë.Image

“Vetëkuptohet që unë jam totalisht kundër kësaj situate dhe çfarë duhet të bëjë Leo, tashmë mendoj se duhet ta bëjë, me të vegjlit dhe gruan e tij, duke bërë paketat”, shtoi ai.


“Çantat duhet të jenë tashmë të mbushura. Lëreni fatin të zgjedhë se ku mund të jetë i lumtur. Asgjë më shumë. Mendoj se kjo është më e mira për të dhe për futbollin. Kjo është ajo që ne të gjithë duam, ta shohim të lumtur në fushë”.


“Ai nuk duket i lumtur në Paris dhe duket i lumtur në Kombëtare. Do të ishte mirë që ai të gjente një vend për të luajtur futboll ku të mund të jetë i lumtur çdo të dielë dhe gjithashtu kur thirret në Kombëtare, ai vazhdon të jetë i lumtur”. /Zeri.info


Comments are closed.