Take a fresh look at your lifestyle.

Zelensky do të takohet me Papa Françeskun të shtunën – Lajmet e funditZelensky do të takohet me Papa Françeskun të shtunën


Bota
May 11, 2023 – 22:08

Volodymyr Zelenskyy thuhet se do të takohet me Papa Françeskun të shtunën, kanë thënë burime diplomatike për Reuters. 


Udhëtimi i planifikuar, i cili nuk është shpallur zyrtarisht, vjen vetëm dy javë pasi Papa tha se Vatikani ishte i përfshirë në një mision paqeje në përpjekje për t’i dhënë fund konfliktit midis Rusisë dhe Ukrainës. 


Dy liderët kanë folur në telefon në disa raste që kur Rusia nisi pushtimin e saj, hera e parë më pak se 48 orë pas fillimit të luftës. 


Gjatë asaj telefonate, Papa thuhet se shprehu dhimbjen dhe solidaritetin e tij me vendin. /abcnews


Comments are closed.