Take a fresh look at your lifestyle.

Ambasadorja gjermane në Beograd: Asociacioni të themelohet shpejt, jemi në favor të tij – Lajmet e funditAmbasadorja gjermane në Beograd: Asociacioni të themelohet shpejt, jemi në favor të tij


Bota
May 09, 2023 – 21:51

Ambasadorja e Gjermanisë në Serbi, Anke Konrad, e vlerëson si jashtëzakonisht të rëndësishme prezantimin e statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.


Konrad, mes tjerash, tha se për asociacionin është arritur edhe marrëveshje, për çka Gjermania është në favor të themelimit, shkruan Tanjug, transmeton klankosova


“Ne jemi duke avokuar intensivisht që Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe të zbatohet jashtëzakonisht shpejt dhe është dhënë një sinjal i rëndësishëm në këtë kuptim. Tani jemi në një fazë që mund të flasim konkretisht dhe realisht pasi mendoj se kjo është e rëndësishme”, u shpreh Konrad.


Comments are closed.