Take a fresh look at your lifestyle.

Barcelona ndalet nga Getafe – Lajmet e funditBarcelona ndalet nga Getafe


Sport
April 16, 2023 – 18:25

Lajmet e fundit nga Sporti

Barcelona e ka regjistruar barazimin e dytë radhazi në La Liga.


Pas Gironas, skuadra e drejtuar nga Xavi u ndal me barazim edhe nga Getafe.


Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Coliseum Alfonso Perez” përfundoi baras dhe pa gola.


Kjo ndeshje i takoi javës së 29-të në elitën e futbollit spanjoll.


Pavarësisht barazimit, Barcelona nuk është se e rrezikon pozitën e liderit në tabelë.


Barça udhëheq me 73 pikë, 11 më shumë se Real Madridi që renditet i dyti.


Getafe ka 31 pikë dhe ndodhet në pozitën e 15-të.


Comments are closed.