Take a fresh look at your lifestyle.

Disa të plagosur nga të shtënat në qendër të Parisit – Lajmet e funditDisa të plagosur nga të shtënat në qendër të Parisit


Bota
December 23, 2022 – 12:48

Disa njerëz u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në një lagje qendrore të Parisit, raportoi të premten rrjeti televiziv francez BFM TV.


Policia ka arrestuar të armatosurin e dyshuar, thuhet në raport.


Policia e Parisit në Twitter tha se një operacion lidhur me këtë rast është duke vazhduar, dhe i ka kërkuar qytetarëve që të shmangin frekuentimin në këtë zonë. /RelALERTE – Fusillade à Paris : plusieurs blessés dans le 10eme arrondissement.

Police sur place. Un suspect interpelé. pic.twitter.com/mbQFl2a0vf


— Clément Lanot (@ClementLanot) December 23, 2022

Comments are closed.