Take a fresh look at your lifestyle.

Finalisti i parë në BBVA, këta dy persona shkojnë në nominim përballë njëri tjetrit

Mbreme ne Big Brother Vip Albania ne Prime ndodhen si zakonisht shume debate te forta ku banoret e kane kuptuar misionin e Bledit qe kishte thene se do ta le shtepine por ishte vetem nje mision i fshehte qe ti bind banoret qe do largohet nga shtepia ne menyre qe te shpetojne nga burgu dhe me kete ia dolen.

I eleminuara i mbremshem ne shtepine e Big Brother Vip Albania ishte aktori Elvis Pupa duke qene me pak i votuar nga publiku, ndersa foli ne studio per rrugetimin e tij brenda shtepise se famshme derisa tregoi se ai nuk ka bere loje por eshte munduar qe te jete vetvetja sic ka hyre ne ate menyre edhe te dal jashte.

Finalisiti i parë i Big Brother VIP 2, do të shpallet të shtunën në prime-n e ardhshëm. Në dhomën e rrëfimit secili banorë zgjodhi dy emrat që ata dëshironin për t’i parë finalistë. Me shumicë votash nga banorët, më të votuarit kanë qënë Luizi, Dea Mishel dhe Kristi. Banorët me më shmë vota kanë qënë Dea dhe Luizi, të cilët do të përballen me njeri tjetrin në një televotim që u hap gjatë mbrëmjes së djeshme, ku do të jetë publiku ai që do të zgjedh me anë të votave finalistin e parë.

Luizi ka thene se do te deshironte qe me Dean te dilte ne nominim balle per balle duke nenkuptuar se Dea do te eleminohej. Tashme kane filluar komentet nga publiku ku shumica e njerezve besojne qe Luizi do te shpallet finalist per shkak te popullaritetit te madh qe ka krijuar jashte.

Comments are closed.