Take a fresh look at your lifestyle.

I vihet flaka veturës së Policisë së Kosovës në veri – Lajmet e funditI vihet flaka veturës së Policisë së Kosovës në veri
Tensionet po vazhdojnë në veri të vendit. Një veturë e Policisë është përfshirë nga flakët dhe janë hedhur edhe shok-bomba.


Policia e Kosovës përdori edhe gaz lotsjellës për t’i shpërndarë qytetarët e tubuar para objektit komunal në Zveçan – komunë e banuar me shumicë serbe në pjesën veriore të vendit.


Paraprakisht, policia njoftoi se po asistonte kryetarët e rinj të komunave veriore: Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, për të hyrë në objektet zyrtare të komunave përkatëse.


Udhëheqësit e këtyre komunave me shumicë serbe – që të gjithë shqiptarë – u betuan një ditë më herët në ndërtesa publike, si shkollat, për shkaqe të sigurisë.Image

Comments are closed.