Take a fresh look at your lifestyle.

Kosova pozicionohet në vendin e katërt në turneun e Kroacisë – Lajmet e funditKosova pozicionohet në vendin e katërt në turneun e Kroacisë


Sport
April 16, 2023 – 12:07

Lajmet e fundit nga Sporti

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mbyllur në vend të katërt turneun që u organizua në Poreç të Kroacisë.


Kosova u mposht në ndeshjen e parë nga Sllovenia, ndërsa duelin e dytë me Malin e Zi, e mbylli 4:4 kohën e rregullt, por u mposht në penallti.


Yll Mazrekaj dhe Fejza Kastrati shënuan nga dy gola secili.


Përveç Kosovës, pjesëmarrëse në këtë turne ishin edhe Sllovenia, Turqia dhe Mali i Zi.


Comments are closed.