Take a fresh look at your lifestyle.

LDK-ja akuzon LVV-në se po ia vjedh projektet në Podujevë – Lajmet e funditLDK-ja akuzon LVV-në se po ia vjedh projektet në Podujevë
Lidhja Demokratike e Kosovës në Podujevë po akuzon Lëvizjen Vetëvendosje se po ua kopjon planet e tyre.


Një prej projekteve të cilët thonë se ua kanë vjedhur është ndërtimi i Qendrës Multifunksionale.


Për këtë nga Lëvizja Vetëvendosje treguan se plani i LDK-së ishte të bëhej ndërtimi i një qendre rinore derisa këta kanë planifikuar ndërtimin e një qendre në mes asaj rinore dhe të kulturës, duke e  quajtur multifunksionale. Për këtë arsye thonë ta kenë rritur buxhetin edhe për 400 mijë euro.


Ndërsa qytetarët e Podujevës kërkuan që këto dy parti të bashkëpunojnë në mes vete./klankosova


Comments are closed.