Take a fresh look at your lifestyle.

Lewandowski s’ia doli ta thyejë rekordin e Ibrahimoviqit te Barcelona – Lajmet e funditLewandowski s’ia doli ta thyejë rekordin e Ibrahimoviqit te Barcelona


Sport
August 06, 2022 – 18:54

Lajmet e fundit nga Sporti

Robert Lewandowski u prezantua të premten zyrtarisht si lojtar i Barcelonës.


Sulmuesi polak u prezantua para tifozëve në “Camp Nou” dhe fakti që hyrja ishte falas, pritej që ky të ishte prezantimi më i ndjekur ndonjëherë – megjithatë, ashtu nuk ndodhi,


Te Barcelona rekordin e ka Zlatan Ibrahimoviq, si futbollisti më i ndjekur në prezantim te katalunasit.


60 mijë ishin të pranishëm në prezantimin zyrtar të sulmuesit suedez, teksa në prezantimin e Lewandowskit ishin të pranishëm 59,026 tifozë.


33-vjeçari tregoi disa aftësi mbresëlënëse me top në prezantimin e tij. Megjithatë, ato nuk ishin diçka për të cilat ish-sulmuei i Bayern Munichit njihet.


Robert Lewandowski më shumë njihet për gola, çka edhe presin tifozët e Barcelonës këtë sezon nga ai.


Comments are closed.