Take a fresh look at your lifestyle.

Përplaset autobusi plot me pasagjerë në Rumani, 1 viktimë, 23 të lënduar – Lajmet e funditPërplaset autobusi plot me pasagjerë në Rumani, 1 viktimë, 23 të lënduar


Bota
December 23, 2022 – 18:46

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë të premte në kryeqytetin e Rumanisë, kur një autobus plot me pasagjerë është , të gjithë me origjinë greke.


Një i vdekur dhe 23 të plagosur, dy në gjendje të rëndë është bilanci nga aksidenti tragjik.


Mediet në vend raportojnë se në autobus ndodheshin në total 47 persona.Autobusi u përplas me trafikndresën kur për arsye ende të panjohura shoferi i mjetit humbi kontrollin. Autoritetet vendase po hetojnë rrethanat e aksidentit./abcnews.al


Comments are closed.