Take a fresh look at your lifestyle.

Sot mot me diell dhe vranësira – Lajmet e funditSot mot me diell dhe vranësira
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, kurse në mëngjes në disa vende parashihen edhe riga shiu.


Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Clesius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.


“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftim. /Zëri


Comments are closed.