Take a fresh look at your lifestyle.

Tërmet i fortë në Indonezi – Lajmet e funditTërmet i fortë në Indonezi


Bota
April 14, 2023 – 14:43

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.6 goditi thellë ishullin Java të Indonezisë të premten, por nuk kishte rrezik për cunami, tha agjencia gjeofizike e vendit.


Tërmeti kishte një thellësi prej 632 kilometrave (393 milje), tha agjencia, me pasgoditje të ndjera rreth 20 minuta më vonë me magnitudë 5.5 ballë.#earthquake in indonesia

An earthquake has occurred with magnitude: 6.6 SR, No TSUNAMI threat (This event has been reviewed by a seismologist.).

Lets pray for affected people pic.twitter.com/G1kwRAsLrU


— Neha Singhal (@livetradewithme) April 14, 2023

Tërmeti u ndje në qendrat urbane të Surabaya, Tuban, Semarang dhe Denpasar të Balit, sipas agjencisë së fatkeqësive.7.0-magnitude earthquake hits off the coast of Indonesia’s Java island#tuban #indonesia #earthquake #breakingnews

pic.twitter.com/Z5E88g1m6l


— Crime With Bobby (@crimewithbobby) April 14, 2023

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC) e vlerësoi magnitudën e tërmetit fillestar në 6.5 ballë me një thellësi prej 592 kilometrave. /Telegrafi/Breaking- Powerful 7 magnitude earthquake strikes Indonesia.

Yesterday, an 6 magnitude #earthquake strikes in canada.

Continuous earthquakes happening around the world.

(~File video ë) Impact of earthquake pic.twitter.com/3wmaAZwf8b


— Worldupdates ( Breaking ) (@itswpceo) April 14, 2023

Comments are closed.