Take a fresh look at your lifestyle.

Ursula von der Leyen: Marrëdhëniet BE-Kinë janë të ndërlikuara – Lajmet e funditUrsula von der Leyen: Marrëdhëniet BE-Kinë janë të ndërlikuara


Bota
April 07, 2023 – 07:54

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndodhet sot në Pekin, teksa presidenti francez, Emmanuel Macroni është takuar me homologun e tij kinez.


Ajo i përshkroi marrëdhëniet midis BE-së dhe Kinës si “të ndërlikuara”, shkruan Sky News.


“Për të dy ne, kjo marrëdhënie ka ndikim të rëndësishëm në prosperitetin dhe sigurinë tonë”, shtoi ajo.


Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen janë aktualisht në Kinë, duke i kërkuar Pekinit të përdorë ndikimin e tij me Rusinë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë. /abcnews


Comments are closed.