Take a fresh look at your lifestyle.

Zelensky: Rreth 4 milionë njerëz në Ukrainë po preken nga ndërprerjet e energjisë – Lajmet e funditZelensky: Rreth 4 milionë njerëz në Ukrainë po preken nga ndërprerjet e energjisë


Bota
November 04, 2022 – 20:23

Rreth katër milionë njerëz në të gjithë Ukrainën po preken nga ndërprerjet e vazhdueshme të energjisë të shkaktuara nga sulmet ajrore të Rusisë në infrastrukturën e energjisë elektrike të vendit, sipas presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky.


Në fjalimin e tij të mbrëmjes, Zelensky foli për situatën aktuale, teksa infrastruktura kritike e Ukrainës është goditur rëndë nga sulmet ruse ditët e fundit.


“Që nga kjo kohë, shumë qytete dhe rajone të vendit tonë përdorin oraret e ndërprerjes së stabilizimit”, tha ai.“Ne po bëjmë gjithçka që shteti të ketë mundësi të reduktojë ndërprerje të tilla”, shtoi Zelensky. /abcnews.al


Comments are closed.