Take a fresh look at your lifestyle.

Borrelli dhe Blinkeni flasin për takimin e nesërm mes Kosovës e Serbisë – Lajmet e funditBorrelli dhe Blinkeni flasin për takimin e nesërm mes Kosovës e Serbisë
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell ka biseduar me sekretarin e Shtetit të Amerikës, Antony Blinken për takimin e nesërm mes Kosovës e Serbisë.


Borrelli ndër të tjera ka thënë se SHBA-ja mbështet dialogun mes dyja palëve, raporton Zeri.info.


Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Twitter, ku ndër të tjera shkroi se “E informova Sekretarin e shtetit Antony Blinken për takimin e ardhshëm të dialogut Beograd-Prishtinë në Ohër. Vlerësova mbështetjen e SHBA-së për dialogun e lehtësuar nga BE-ja”. /ZëriBriefed @SecBlinken about upcoming Belgrade-Pristina Dialogue meeting in Ohrid. Appreciate US support to EU facilitation efforts. We discussed the need to coordinate efforts on the road to peace &reconstruction in #Ethiopia

Look forward to seeing you at the EU-US energy dialogue https://t.co/zV0NJVQmEM


— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) March 17, 2023

Comments are closed.