Take a fresh look at your lifestyle.

Çitaku ironizon Osmanin e Haxhiun për Specialen: Urrejtja nuk është platformë e shëndoshë – Lajmet e funditÇitaku ironizon Osmanin e Haxhiun për Specialen: Urrejtja nuk është platformë e shëndoshë
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar pas deklarimeve të Presidentes Vjosa Osmani dhe Ministres se Drejtësisë, Albulena Haxhiu, duke thënë se janë përkujdesur me na e përkujtu se kush ka bërë presion për themelimin e Gjykatës Speciale.


Sipas saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe shokët e tyre nuk janë në Hagë për shkak të aktivitetit politik por ata janë atje si prijës të UÇK-së, raporton Zeri.info.


Njoftimi i plotë:


Dje Presidentja e sot Ministrja e Drejtesise janë përkujdesur me na e përkujtu se kush ka bërë presion për themelimin e Gjykatës Speciale.


E dijmë dhe e mbajmë mend shumë mirë.


Sikurse e dijmë që nuk ka pasur rrugë tjetër pas miratimit të atij raporti monstruoz nga ana e Këshillit të Evropës.


Sikurse e dijmë dhe e mbajmë mend kontekstin ndërkombëtar në atë kohë. Sikurse e dijmë dhe e mbajmë mend se kush çfarë qëndrimi ka mbajtur atë botë. Sikurse e dijmë dhe e mbajmë mend se kush e ka kundërshtuar sinqerisht, kush e ka kundërshtuar rrejshëm, kush e ka miratuar si domosdoshmëri, si dhe kush e ka miratuar me entuziazëm, pa fije presioni.


Sikurse që e kemi parë se raporti i Martit dhe aktakuza e ngritur nuk kanë të përbashkët as pikë e as presje.


Sikurse e dijmë që shumë prej nesh kishim me i dhanë krejt vitet e karrierës në politikë për një ditë të tyre në UÇK.


Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe shokët e tyre nuk janë në Hagë për shkak të aktivitetit politik. Ata janë atje si prijës të UÇK-së.


Duheni me qenë në gjendje me e tejkalu inatin. Urrejtja nuk është platformë e shëndoshë. /Zëri


Comments are closed.