Take a fresh look at your lifestyle.

Drake kontrakton COVID për herë të dytë

Këngëtari 35-vjeç, njoftoi se po detyrohej të shtynte shfaqjen e tij të shumëpritur “Young Money Reunion” në Toronto.

Ai u tha fansave se ishte “me të vërtetë i shkatërruar” në një deklaratë të gjatë të postuar në Instagram përpara koncertit të planifikuar.

“Jam vërtet i dëshpëruar të them se kam rezultuar pozitiv në testin për Covid dhe shfaqja ‘Young Money Reunion’ po riplanifikohet në datën më të shpejtë të mundshme.  Më vjen shumë keq që ju zhgënjeva në fundjavën tonë së bashku”, tha Drake, i cili u prek për herë të parë me COVID-19 verën e kaluar.

Shfaqja e tij “Young Money Reunion” do të kishte shënuar herën e parë në shtatë vjet që Drake do t’i bashkoheshin në skenë Lil Wayne dhe Nicki Minaj.

Ditë përpara njoftimit të tij të dytë pozitiv me COVID, Drake performoi me Nelly Furtado në qytetin e tij të lindjes, Toronto.

Drake është baba i djalit të Adonisit, katër vjeç, me ish-partneren 33-vjeçare dhe ish-performuesen e filmave për të rritur Sophie Brussaux.

Sophie solli në jetë djalin e tyre Adonis më 24 tetor 2017. Drake më në fund konfirmoi thashethemet se kishte një fëmijë me ish-yllin porno në disa këngë në albumin e tij të vitit 2018 “Scorpion”.

Comments are closed.