Take a fresh look at your lifestyle.

Fitore shumë e vlefshme për prizrenasit – Lajmet e funditFitore shumë e vlefshme për prizrenasit


Sport
March 18, 2023 – 19:19

Lajmet e fundit nga Sporti

Ponte Prizreni ka shënuar fitore shumë të vlefshme në garën për “Play-off”. Prizrenasit kanë mundur Rahovecin me rezultat 94:86 (23:27, 23:25, 23:18, 25:16) në javën e 26-të të Prince Caffe Superligës.


Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, ku herë njëra skuadër e herë tjetra kalonte në epërsi, ndërsa përfundon 23:27 për mysafirët, që në periudhën e dytë disa herë ishin në epërsi deri në nëntë pikë, kurse përfundon 46:52 për Vreshtarët.


Por, prizrenasit fillojnë rikthimin ngadalë në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, ku ngushtojnë shifrat në 69:70, ndërsa në pesë minutat e fundit fillojnë përmbysjen për të fituar 94:86.


Më të mirët e prizrenasve ishin Urim Zenelaj me 20 pikë e 12 kërcime dhe Meriton Ismaili me 20, kurse te rahovecasit u dalluan Gary Blackstone me 16 pikë, 10 kërcime e shtatë asistime dhe Edmond Kryeziu me 21 pikë e katër kërcime.


Ponte Prizreni ka tetë fitore e 18 humbje, ndërsa Rahoveci katër fitore e 24 humbje. /Zeri.info


Comments are closed.