Take a fresh look at your lifestyle.

Gjashtë të vrarë në një qendër rehabilitimi në Meksikë – Lajmet e funditGjashtë të vrarë në një qendër rehabilitimi në Meksikë


Bota
July 25, 2022 – 19:31

Gjashtë persona u qëlluan për vdekje në një qendër rehabilitimi nga droga pranë qytetit perëndimor meksikan të Guadalajara, thanë autoritetet të hënën.


Pesë burra dhe një grua u vranë në sulmin e së dielës vonë në periferi të San Pedros, tha zyra e prokurorit të shtetit Jalisco.


Rajoni është një nga më të dhunshmit në Meksikë për shkak të luftërave në terren midis bandave rivale, duke përfshirë Kartelin e fuqishëm “Jalisco New Generation”.Qendrat e rehabilitimit të drogës kanë qenë më parë në shënjestër në disa pjesë të Meksikës.


Sipas autoriteteve, disa prej tyre përdoren si strehë për kriminelët e dyshuar, të cilët, kur zbulohen, sulmohen nga rivalët e tyre.


Në korrik 2020, njerëz të armatosur rëndë sulmuan një qendër rehabilitimi nga droga në qytetin qendror të Irapuato dhe vranë 27 njerëz./REL


Comments are closed.