Take a fresh look at your lifestyle.

Haxhiu: Asnjë parti s’ka punuar më shumë për veriun sesa PDK-ja – Lajmet e funditHaxhiu: Asnjë parti s’ka punuar më shumë për veriun sesa PDK-ja
Në seacnën e sotme të Kuvendit, si temë kyçe është veprimet e Qeverisë në veri të vendit.


Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ndër të tjera u shpreh se asnjë parti nuk ka punuar më shumë për veriun sesa partia e tij, raporton Zeri.info.


“Dua t’ua rikujtoj se asnjë parti deri më sot s’ka punuar më shumë për veriun se PDK nga viti 2008 e deri më tani”, u shpreh ai.


Haxhiu më tej ka thënë se me PDK-në në pushtet është rrëzuar muri ndarës në Ibër, si dhe kanë filluar investimet në very.


“Për herë të parë ka filluar kthimi i shqiptarëve nga jugu në veri pas vitit 2008. Investimet kanë filluar nga viti 2008 në veri me PDK-në. Me PDK-në është rrëzuar muri ndarës te lumi Ibër. Me PDK-në është kthyer sovraniteti në pikat 1 dhe 31. Asnjë parti pra, s’ka punuar më shumë se PDK për veriun”, u shpreh ai. /Zëri


Comments are closed.