Take a fresh look at your lifestyle.

Mediat britanike shkruajnë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë – Lajmet e funditMediat britanike shkruajnë për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë
Ditë më parë gjithë shqiptarët u tronditën nga vdekja tragjike e Jonada Avdias në Himarë.


Ajo ishtë duke qëndruar në pushime me familjen e saj kur u godit për vdekje nga një skaf, të cilin e drejtonte një zyrtarë policor.


Mirëpo, kjo ngjarje nuk ka kaluar pa u vënë re nga mediat e huaja, sidomos ato britanike të cilat i kushtuan një artikull vdekjes së Jonadës.


Gazeta e njohur “Metro”, nisi shkrimin me titullin “Një vajzë, 7, vritet në pushime pasi një skaf përplasi atë dhe familjen e saj në plazh”.


Kurse e përditshmja “Daily Mail” shkroi “Vajza britanike, shtatëvjeçaren vritet në një përplasje të tmerrshme të skafit në Shqipëri”. /ZëriImageImage

Comments are closed.