Take a fresh look at your lifestyle.

Zyrtare: Kushtrim Gashi largohet nga Ballkani – Lajmet e funditZyrtare: Kushtrim Gashi largohet nga Ballkani


Sport
August 09, 2022 – 18:38

Lajmet e fundit nga Sporti

Mesfushori, Kushtrim Gashi ka njoftuar për largimin nga klubi, FC Ballkani, shkruan Zeri.info.


Vet lojtari ishte që njoftoi largimin nga klubi suharekas, përmes një postimi në Facebook.


Gashi ishte pjesë e Ballkanit që tri vjet.


Postimi i plotë nga lojtari:


Te dashur qytetar te Suharekes , dhe ju tifoz të klubit FC Ballkani  desha te ju njoftoj se nga sot jam lojtar i lir.

 

Duke e faleminderuar Presidentin Arsim Kabashi ,per korrektsin e treguar per keto 3 vite , e ndjej obligim ti kerkoj falje per situaten qe ndodhi para ndeshjeve ne garant Europiane.


Po largohem pas 3 viteve të kaluara me koken lart duke dhen gjithqka nga vetja qdo stervitje , dhe qdo ndeshje pa ndalur as nje 1 minut të vetem deri sa arritem qëllimin që kishim se bashku duke u shpall kampion ne Superligen e Kosoves për her të par në historin e klubit.

 

Po largohem duke i faleminderur të gjith shoket me të cilet pata mundsin per kto 3 vite te sterviti me taa ,gjith qytetin e Suharekes per respektin e treguar dhe tifozet Xhebrailat 1992 .

  

Duke i deshiruar te gjitha sukseset e mundshme ne garat Europiane po largohem duke ju then vetem Mirupafshim por jo edhe Lamtumir . /Zeri.info


Comments are closed.