Take a fresh look at your lifestyle.

Nagavci shpreh ngushëllime për vdekjen e profesoreshës Seniha Spahiu – Lajmet e funditNagavci shpreh ngushëllime për vdekjen e profesoreshës Seniha Spahiu
Dje ka vdekur profesoresha e njohur e muzikës, Seniha Spahiu.


Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqëve dhe studentëve të saj.


Nagavci ka thënë se ky lajm e ka pikëlluar tej mase, pasi Spahiu ka dhënë një kontribut të madh edhe si mësimdhënëse në fushën e muzikës.


“Profesoresha Spahiu ka punuar si mësimdhënëse e muzikës në të gjitha nivelet e arsimit për të mbetur kështu në kujtesën e shumë gjeneratave si një njeri i përkushtuar për punën dhe për dashurinë ndaj profesionit”, shkroi ajo. /Zëri


Comments are closed.