Take a fresh look at your lifestyle.

PSG-ja e është informuar nga Katari se do të bien dakord për një kontratë të re me Messin – Lajmet e funditPSG-ja e është informuar nga Katari se do të bien dakord për një kontratë të re me Messin


Sport
March 26, 2023 – 18:26

Lajmet e Fundit nga Sporti

Pyetje serioze po bëhen se sa kohë do të qëndrojë shtatë herë fituesi i Topit të Artë në “Parc des Princes”, Lionel Messi, ndërsa marrëveshja e tij aktuale përfundon.


Siç qëndrojnë gjërat, reprezentuesi argjentinas do të jetë agjent i lirë në verën e vitit 2023.


“Mundo Deportivo” raporton se bossët e Paris Saint-Germainit, të cilët mbështeten nga Katari Sports Investments – kanë marrë një kërkesë nga Lindja e Mesme që u kërkon atyre të mbajnë Messin në mjedisin e tij aktual.


Messi, megjithatë, është shumë i lidhur me një rikthim në Barcelonë – ku më parë ka regjistruar një sasi rekord prej 672 golave – dhe gjithashtu ka parë të spekulohen lëvizjet në Amerikë dhe Arabinë Saudite.


“Mundo Deportivo” pretendon se: “Nga Doha, kryeqyteti i Katarit dhe ku banojnë ata që vërtet sundojnë në PSG, i kanë dhënë urdhër Al-Khelaifi, presidentit të klubit parisian, që të lidhin zgjatjen e Messit me të gjitha mjetet e mundshme”.


Ka shumë punë për të bërë nga Paris Saint-Germaini nëse duan të flasin me Messin për të nënshkruar një marrëveshje të re, me angazhimin e tij për kauzën e tyre edhe një herë në pikëpyetje, ndërsa sugjerohet se amerikano-jugori do të duhet të deklarojë synimet e tij në publik dhe të pranojë një rol të ri në dhomën e zhveshjes në Camp Nou nëse do të vendoset një rikthim emocional i hapave drejt Barcelonës. /Zeri.info


Comments are closed.