Take a fresh look at your lifestyle.

Shpërthimi me bombë në Stamboll, SHBA: Dënojmë ashpër aktin e dhunës – Lajmet e funditShpërthimi me bombë në Stamboll, SHBA: Dënojmë ashpër aktin e dhunës


Bota
November 14, 2022 – 00:46

SHBA-ja ka dënuar aktin e rëndë të shpërthimit të një bombe në Stamboll pasditen e sotme.


Shpërthimi la 6 persona të vdekur dhe 81 të tjerë të plagosur.


“SHBA dënon ashpër aktin e dhunës që ndodhi sot në Stamboll të Turqisë. Mendimet tona janë me ata që u plagosën dhe ngushëllimet tona më të thella shkojnë për ata që humbën të dashurit. Ne qëndrojmë krah për krah me aleatin tonë të NATO-s Turqinë në luftën kundër terrorizmit,” shkroi Karine Jean-Pierre në Twitter. /oranews


Comments are closed.