Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

gusht

Ngjarjet e datës 25 gusht

Këshilli Grevist i BSPK-së do të vizitojë çerdhen “Yllkat”. (Ora 10:00). Më pas do të takojë grevistët e Administratës Komunale në Komunën e Prishtinës. (Ora 11:00) Komuna e Rahovecit mban konsultim publik me qytetarë për planin e…

Ngjarjet e datës 24 gusht

Këshilli Organizativ Hardh Fest 2022 mban konferencë për media me rastin e organizimit të Hardh Fest nga data 2-4 shtator në Rahovec. (Rockuzinë – Prishtinë, Arbëri, Vicianum, ora 10:00) Galeria Kombëtare e Kosovës organizon konferencë…

Ngjarjet e datës 19 gusht

Shënohet Dita e Rinisë në Ferizaj. (Restaurant “Bifurkacioni, ora 10:00) Komuna e Mitrovicës organizon ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të komunës dheShoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”. (Hotel…

Ngjarjet e datës 16 gusht

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal mban diskutim rreth draft strategjisë kombëtare dhe planit të vemrimit për menaxhimin dhe kontrollin e qenve me dhe pa pronarë 2022-2028. (Amfiteatri i ish-ndërtesës së Rilindjes, kati përdhes,…

Ngjarjet e datës 15 gusht

Agjenda e vizitës së presidentit të Shqipërisë Bajram Begaj në Kosovë: 10:00-10:10 Ceremonia pritëse nga Vjosa Osmani, presidente e Kosovës. (Sheshi “Ibrahim Rugova”, Prishtinë) 10:10-10:15 Fotografimi i dy presidentëve…

​Ngjarjet e datës 12 gusht

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati, vizitojnë Doganën e Kosovës, ku do të priten nga drejtori i Përgjithshëm, Agron Llugaliu. (Drejtoria e Doganës, ora 8:30) Grupi i Deputetëve të Rinj në Kuvendin e Kosovës…