Take a fresh look at your lifestyle.

Abbot: Një rezultat pozitiv në Ohër mund të ndodhë me vullnet politik dhe guxit të Kurtit dhe Vuçiqit – Lajmet e funditAbbot: Një rezultat pozitiv në Ohër mund të ndodhë me vullnet politik dhe guxit të Kurtit dhe Vuçiqit
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nocholas Abbott ka folur për takimin e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë.


Abbott tha se një rezultat pozitiv nga ky takim mund të ndodhë me vullnet politik, guxim dhe pragmatizëm nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, transmeton Zeri.info.


“Një rezultat pozitiv nga bisedimet e Ohrit për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi mund të ndodhë me vullnet politik, guxim dhe pragmatizëm. Do të përfitojnë të gjithë qytetarët dhe komunitetet. Britania e Madhe mbështet BE-në dhe është e gatshme të ndihmojë në zbatim”, ka shkruar Abbott. /Zëri

A positive outcome from #Ohrid talks on normalisation of Kosovo-Serbia relations can happen with political will, courage & pragmatism @albinkurti & @predsednikrs. It will benefit all citizens & communities. ë supports ë facilitators & stands ready to help implement.

— Nicholas Abbott (@nickabbottfcdo) March 18, 2023

Comments are closed.