Take a fresh look at your lifestyle.

Arteta lëshon përditësime për transferimin e Mudrykut – Lajmet e funditArteta lëshon përditësime për transferimin e Mudrykut


Sport
January 08, 2023 – 14:57

Lajmet e Fundit nga Sporti

Mikel Arteta pranon se lojtarët vendosin se ku duan të luajnë pasi Arsenali vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje për yllin e Shakhtar Donetsk, Mykhailo Mudryk.


Topçinjtë mendohet se kanë parë dy oferta për anësorin ukrainas, me e fundit prej tyre që arrin në 62 milionë £ dhe mund të duhet të përputhet me tarifën prej 88 milionë £.


Arteta pranon se Arsenali do të duhet të shpenzojë shumë për të tërhequr talentin më të mirë në dispozicion dhe gjithashtu pranon – mes bisedave për Chelsean duke përgatitur një ofertë rivale për Mudrykun, se lojtarët do të kenë gjithmonë fjalën e fundit se ku do të përfundojnë.


Arteta, i cili e ka skuadrën e tij në krye të tabelës së Premierligës, ndërsa ata kërkojnë të shtojnë në janar, ka thënë për lidhjet me Mudryk: “Duhet të bëhen vlerësime midis klubit shitës dhe klubit blerës. Dhe është e vështirë, por tregon se ka shumë klube me shumë fuqi financiare për të shpenzuar shuma të mëdha dhe ne duhet të konkurrojmë me ta. Për të qenë të zgjuar, duhet të shohim mundësi të mira dhe duhet të jemi tërheqës për lojtarët. Në fund të ditës, lojtarët vendosin se ku duan të luajnë, dhe nëse duan të luajnë për klubin tonë, kjo është e mrekullueshme”. /Zeri.info


Comments are closed.