Take a fresh look at your lifestyle.

“Çmendet” moti në Itali, breshëri sa një kokërr kajsie godet Lombardinë – Lajmet e fundit“Çmendet” moti në Itali, breshëri sa një kokërr kajsie godet Lombardinë


Bota
June 29, 2022 – 00:11

Qendra Funksionale e Monitorimit të Rrezikut në Rajonin e Lombardisë ka dhënë alarm portokalli (rrezik mesatar) në pritje të shtrëngatave.


Reshjet e para filluan në mëngjes dhe ekziston rreziku për shtrëngata deri mëngjesin e së mërkurës.


Në zonën e Vareses kokrrat e breshërit ishin në madhësinë e kajsive dhe goditën rrugët e shtëpitë.


Mediet italiane shkruajnë se ishte e nevojshme ndërhyrja e borëpastrueseve. /abcnews


Comments are closed.