Take a fresh look at your lifestyle.

Lajçaku shkruan për takimin me Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut – Lajmet e funditLajçaku shkruan për takimin me Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut
Emisari special i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shkruar se ishte kënaqësi ta priste në zyrën e tij, kreun e PDK-së, Memli Krasniqin.


Ai mes tjerash thotë se me Krasniqin, kanë biseduar për situatën e përgjithshme në Kosovë, kryesisht rrugën përpara drejt dialogut.


”I kënaqur për të mirëpritur kreun e PDK-së, Memli Krasniqin, sot në Bruksel. Ne folëm për situatën e përgjithshme në Kosovë dhe për rrugën përpara në dialog. Ndamë shqetësimet e BE-së për zhvillimet e fundit në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.Pleased to welcome @PDKzyrtare Chair @MemliKrasniqi in Brussels today. We spoke about the overall situation in Kosovo and the way forward in the Dialogue. Shared ë concerns about the latest developments in the relations between Kosovo and Serbia. pic.twitter.com/RqKdX3gR7e


— Miroslav Lajëák (@MiroslavLajcak) November 14, 2022

Comments are closed.