Take a fresh look at your lifestyle.

Maguire te West Hami, Man Utd gati të huazojë kapitenin – Lajmet e funditMaguire te West Hami, Man Utd gati të huazojë kapitenin


Sport
January 17, 2023 – 19:32

Lajmet e fundit nga Sporti

Manchester Unitedi mund të ketë pranuar se ka ardhur koha për të hequr dorë nga kapiteni i nënvlerësuar, Harry Maguire, me një huazim te West Hami.


West Hami dëshiron që një qendërmbrojtës me përvojë të bashkohet në afatin kalimtar të janarit dhe e ka identifikuar Maguiren si një objektiv huazimi, sipas “Mirror”. 


Man Utd është gati të lërë Maguiren të largohet për një “humbje të konsiderueshme” për 80 milion £ që ata shpenzuan për të në 2019, thuhet në raportet, dhe ata mund ta huazojnë mbrojtësin tani përpara se ta shesin atë gjatë verës.


West Hami po përgatitet për largimin e Craig Dawsonit dhe Maguire i përshtatet kritereve të tyre për një zëvendësim të mundshëm. /Zeri.info


Comments are closed.