Take a fresh look at your lifestyle.

Maguire zotohet të vazhdojë të luftojë për vendin e tij në Man Utd – Lajmet e funditMaguire zotohet të vazhdojë të luftojë për vendin e tij në Man Utd


Sport
January 11, 2023 – 09:35

Lajmet e fundit nga Sporti

Harry Maguire është zotuar të vazhdojë të luftojë për vendin e tij në Manchester United, pavarësisht konkurrencës së ashpër nga Lisandro Martinezi dhe Raphael Varane.


Reprezentuesi anglez ka mbetur prapa Martinezit dhe Varanes në renditjen e skuadrës nën drejtimin e trajnerit, Erik ten Hag, i cili gjithashtu zgjodhi të startojë mbrojtësin e majtë Luke Shawin përpara tij në fitoret e fundit kundër Nottingham Forestit, Wolvesit e Evertonit.


Megjithatë, pasi iu dha mundësia për të luajtur 90 minuta kundër Charltonit në Carabao Cup, pas paraqitjes së javës së kaluar kundër Bournemouthit, Maguire është më i vendosur se kurrë për të provuar vlerën e tij.


Ai i tha “Sky Sports” pas fitores 3-0 të Unitedit në çerekfinale kundër Charlton: “U ndjeva mirë, luajta javën e kaluar gjithashtu kundër Bournemouth. Isha për të ardhur keq kur u ktheva nga Kupa e Botës. pata një sëmundje të rëndë, të jem i sinqertë, dhe më ktheu prapa për një ose dy javë. Ndihem mirë tani. Kemi shumë qendër-gjysmë të mirë në këtë klub, ka shumë konkurrencë për vende dhe do të vazhdoj duke luftuar”.


Mbrojtësi do të shpresojë të ruajë vendin e tij në derbin vendimtar të Unitedit në Premierligë kundër Manchester Cityt në “Old Trafford” të shtunën. /Zeri.info


 


Comments are closed.