Take a fresh look at your lifestyle.

Miratimi i propozimit francez, Leyen: Ishte mundësi historike – Lajmet e funditMiratimi i propozimit francez, Leyen: Ishte mundësi historike
Sot Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar propozimin francez.


Kjo gjë bëri që të reagojnë institucionet si dhe liderët më të rëndësishëm botërorë, shkruan Zeri.info.


Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka përgëzuar Maqedoninë e Veriut për këtë hap që ka ndërmarrë.


Sipas saj tash është shtruar rruga që negociatat për pranim të nisin shpejt.


“Ishte mundësi historike. Ju e zutë atë. Një hap i madh në rrugë tuaj drejt të ardhmes evropiane. Të ardhmes tuaj”, shkroi ajo. /Zëri


Comments are closed.